Trends Ideas Business Inspiration Future

Wind Catcher – Twoja własna turbina wiatrowa

Turbina wiatrowa kojarzy nam się z potężną instalacją, której budowa zajmuje czas i przeznaczona jest do uzyskiwania raczej większych ilości energii.

Duński startup zaprojektował turbinę dostępną dla każdego, bo jej waga wynosi zaledwie 10 kg, a instalacja zajmuje 15 minut.

Wind Catcher to turbina,która może wyprodukować energię zasilając elektronikę czy rowery elektryczne. Działa zarówno w nocy, jak i w dzień, nawet przy niskiej prędkości wiatru. Dodatkowo nie hałasuje.

Dostępne są dwa rodzaje: Wind Catcher Lite, który doładuje laptopa już przy prędkości wiatru 4 m/s oraz wersja powiększona Wind Catcher, która wyprodukuje aż 600W przy 8 m/s.

W praktyce oznacza to, że urządzenie wytworzy energię do zasilenia drona, tv, projektora, laptopa i wielu innych (szczegółowe zdjęcie w galerii).

Gdzie Wind Catcher będzie przydatny?

Właściwie wszędzie. Jeśli lubisz campingi, sprawdzi się świetnie. Jeśli masz ogródek w domu, możesz postawić sobie taką turbinkę.

Przyda się także, gdy z jakiegoś powodu zabraknie w domu prądu.

Co ciekawe, Wind Catcher może stanowić świetne uzupełnienie dla paneli słonecznych, bo można podłączyć urządzenie i zasilić go energią wiatrową.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Projekt w tej chwili znajduje się w fazie zbierania preorderów dostępnych w wyjątkowo niskich cenach. Wszystkie opcje i zamówienia zrobicie na stronie. Mieszkańcy UE mogą śmiało zamawiać urządzenie, którego czas dostawy przewidywany jest na grudzień 2021.

References: kickstarter