Trends Ideas Business Inspiration Future

Wegańska skóra – Stella McCartney

Dbałość o planetę i rezygnacja z produktów odzwierzęcych to jedne z wiodących trendów ostatnich lat. Problem, który można było zauważyć jeszcze jakiś czas temu to brak ciekawych alternatyw dla skó©y w przemyśle odzieżowym i obuwniczym.

To wszystko zmienia się, a innowatorzy wciąż szukają kolejnych ciekawych rozwiązań. Pisaliśmy już o skórze z odpadów ze skorupek morskich zwierząt, kurtce z kawy czy też portfelu i eleganckiej torebce z kaktusa.

Świat się zmienia, a nowe materiały wprowadzane były do niedawna przez mniejszych producentów czy twórców.

Nic dziwnego,że i świat ‚wielkiej’ mody zauważa te trendy i próbuje dostosować się do nowych, wymagających odbiorców.

I słusznie. Bo tuż przed weekendem Stella McCartney zaprezentowała pierwszą na świecie odzież wykonaną w całości ze skóry grzybowej Mylo, czyli materiału bazującego na grzybni.

Firma już wcześniej miała styczność z materiałem produkując torebkę, ale dopiero teraz pojawiła się w ofercie marki odzież.

Wydaje się, że takich innowacji możemy spodziewać się także u marek Adidas, czy marek z grupy Kering, a więc Gucci, Balenciaga czy Bottega Veneta. Wszystko za sprawą ich inwestycji w firmę Bolt Threads, która wyspecjalizowała się w wytwarzaniu wegańskich materiałów.

Możemy więc w kolejnych latach spodziewać się małej odzieżowej rewolucji (a może postępu?) w branży modowej.

References: livekindy