Trends Ideas Business Inspiration Future

Virgin Hyperloop

Stało się. Pierwszy przejazd kapsuły Hyperloop zakończył się sukcesem. Póki co, pojazd mieści sobie zaledwie dwóch pasażerów i dwóch kierowców. W przyszłości zakładane jest 28 miejsc.

O co chodzi?

Virgin Hyperloop to przyszłość szybkiego transportu. Kapsuły pasażerskie (lub ładunkowe) mogą poruszać się z prędkością ponad 1000 km/h! To aż 10 razy szybciej niż średnia prędkość standardowych kolei.

Jaka to oszczędność czasu?

Trasa Los Angeles- San Francisco może być pokonana autem w 6 godzin, samolotem w 1 h 28 minut, a systemem Hyperloop zaledwie 43 minuty.

Jak działa?

Kapsuły stopniowo zwiększają prędkość za pomocą napędu elektrycznego poprzez rurę niskiego ciśnienia. Kapsuła „pływa” po torze za pomocą lewitacji magnetycznej i ślizga się z prędkością linii lotniczej dzięki niskiemu oporowi aerodynamicznemu.

Hyperloop to także zrównoważony transport ze zdecydowanie mniejszym wpływem na środowisko w porównaniu do tradycyjnych transportów zbiorowych.

„Przez ostatnie kilka lat, zespół Virgin Hyperloop pracował nad zmianą przełomowej technologii w rzeczywistość” powiedział założyciel Virgin Group, sir Richard Branson.

I dodaje: „Dzisiejszy udany test wykazał, że duch innowacji w rzeczywistości zmieni sposób, w jaki ludzie na całym świecie żyją, pracują i podróżują”.

A czy to jest w ogóle bezpieczne?

Sultan Ahmed Bin Sulayem, prezes Virgin Hyperloop powiedział:

„Zawsze bardzo wierzyłem, ze zespół Virgin Hyperloop przekształci tę technologię w bezpieczny system. I dzisiaj to zrobiliśmy. Jesteśmy o krok bliżej od zapoczątkowania nowej ery ultraszybkiego i zrównoważonego przepływu osób i towarów”.

Musimy wierzyć prezesowi na słowo.

References: virginhyperloop.com