Trends Ideas Business Inspiration Future

the Shift – pomoże Ci oddychać

Czy wiesz, że większość ludzi nie potrafi oddychać prawidłowo? W momentach ataku paniki czy stresu człowiek oddycha szybko i płytko nie dostarczając wystarczającej ilości tlenu organizmowi,który właśnie w tym momencie jest najważniejszy? Czy wiesz, czym grozi i jakie objawy daje niedotlenienie?

To ważne kwestie, które aktualnie podejmuje się na zajęciach jogi, medytacji. Oddech jest ważny, szczególnie w sytuacji stresowej.

Z tą myślą zaprojektowano gadżet – the Shift, który ma pomóc nauczyć prawidłowego oddychania, szczególnie najbardziej potrzebującym.

Zainspirowany bambusowym fletem, z którego korzystali japońscy mnisi już w XVII wieku.

Jego głównym zadaniem jest wydłużanie wydechu do 8-10 sekund. Powtórzony 5 razy pomaga uspokoić się osobie, która tego potrzebuje.

 

W pierwszej chwili można pomyśleć, że gadżet jest całkowicie niepotrzebny. W końcu każdy oddycha zupełnie swobodnie, bez większego namysłu.

Jednak w momencie sytuacji stresującej, ataków paniki, oddech to prawdopodobnie ostatnia rzecz, o której dana osoba myśli. Stąd pomysł na elegancki gadżet, który można zawiesić na szyi. Pomoże szybko skupić myśli i odzyskać oddech, a w konsekwencji obniżyć poziom hormonu stresu, szybkie bicie serca i ciśnienie krwii.

 

Gadżet został już pozytywnie zaopiniowany przez terapeutów oraz przetestowany, także przez dzieci.

Shift jest dostępny w 4 różnych kolorach dla kobiet, 2 dla mężczyzn. Zawieszony na łańcuszku, może stanowić ciekawą ozdobę.

 

Koszt od 85$.

 

Credits: https://www.komusodesign.com/