Trends Ideas Business Inspiration Future

Stem. Wielofunkcyjne nogi od stołu.

Projektant Thomas Heatherwick podczas światowego lockdownu zwrócił uwagę na to jak istotne jest otoczenie pracy. Brak zmiany środowiska oraz roślin w otoczeniu może mieć wpływ na jakość pracy mózgu.

Badania Rachel i Stephena Kaplan w latach 80-tych, do których odwołuje się projektant, dowiodły, że nawet 40 sekund ekspozycji na naturalne środowisko poprawia funkcjonowanie mózgu i poprawia jego regeneracje oraz możliwości koncentracji.

Projekt STEM, który stworzył Thomas Heatherwick to właściwie projekt wielofunkcyjnych, drewnianych nóg. Mają różne wysokości i średnice naczynia znajdującego się na górze i mogą zostać przymocowane do każdej powierzchni.

Nogi są wyjątkowo proste w instalacji – po wsunięciu interesującego nas blatu w wyznaczony rowek, należy dokręcić wkręty uciskowe kluczem imbusowym w celu zabezpieczenia stołu i stabilizacji.

Jednak, nie są to zwykłe nogi. Naczynie górne można wykorzystać na instalację roślin, a także oświetlenia, dzięki czemu biurko stanie się dużo lepszym miejscem pracy. Co więcej, konstrukcja daje możliwość przeprowadzenia przewodów elektrycznych wewnątrz nogi zapewniając ład. A wszyscy znamy nieustannie plączące się kable :).

STEM daje możliwość stworzenia wyjątkowej przestrzeni do pracy w domu, a nawet biurze.

Więcej informacji: https://www.dezeen.com/2020/09/10/stem-desk-heatherwick-studio-connected-london-design-festival/

Credits: http://www.heatherwick.com/studio/news/