Trends Ideas Business Inspiration Future

SOLE

Wspaniale jest móc zerwać świeże warzywa czy zioła do śniadania z przydomowego ogródka. Żyjąc w mieście, na dodatek w małych przestrzeniach, nie jest to łatwe. Modne stały się balkonowe mini ogródki. Jednak korzystać można z nich jedynie w cieplejszej połowie roku.

Dlatego powstaje coraz więcej projektów urządzeń pozwalających na hodowlę w domu, także w małych przestrzeniach. Jednym z nich jest SOLE, którego pomysłodawcami są Mikołaj Nicer, Jakub Maciejczyk i Grzegorz Szczupał.

SOLE to stolik kawowy, który pod blatem skrywa mały ogródek.

Energii do wzrostu dostarczają roślinom diody RGB, emitujące światła podobnego do słonecznego. Dodatkowo, posiada system nawadniania zintegrowany ze zbiornikiem na wodę i zaplanowane mechanizmy nawożenia. Dzięki czemu możemy mieć pewność, ze uprawiane rośliny mają wszystko, czego im trzeba do prawidłowego wzrostu.

SOLE wyposażony jest także w trzy oddzielne doniczki, a także trzy diody RGB, dzięki czemu można dostosować dany ‚sektor’ do wymagań ziół czy warzyw.

Całość kontrolowana jest poprzez aplikację, łatwo obsługiwaną przez tablet, komputer czy smartfon lub poprzez zbudowany w stolik panel kontrolny.

References: yankodesign