Trends Ideas Business Inspiration Future

Rzeczywistość przestrzenna SONY

Spatial Reality Display to najnowsza propozycja SONY, która niebawem będzie dostępna.

Co wyjątkowego jest w urządzeniu?

Pozwala na autentyczne wyświetlanie plików na ekranie 3D.

Zawartość rozciąga się głęboko w wyświetlaczu pod dowolnym kątem widzenia. Możesz patrzeć pod różnym kątem, poruszać się wokół urządzenia i masz wrażenie interakcji z wyświetlaną zawartością (przynajmniej tak deklaruje producent).

Jak to jest możliwe?

SONY opatentowało czujnik wizyjny, który śledzi ruchy oczu z dokładnością do milisekundy, wykrywając jednocześnie położenie źrenicy na przestrzeni wszystkich trzech osi (pionowej, poziomej i równej głębokości).

Dalej, Spatial Reality Display wykorzystuje algorytm przetwarzania treści w czasie rzeczywistym dla lewego i prawego oka, bez żadnych opóźnień. I to sprawia, że wyświetlane elementy 3D wyglądają tak jak w prawdziwym życiu.

Obiektyw dzieli obraz na prawe i lewe oko, umożliwiając oglądanie stereoskopowe jedynie ‚gołym’ okiem.

Spatial Reality Display został stworzony dla twórców, artystów, będąc nowym medium 3D. Ma pomagać w tworzeniu artystycznych innowacji i pobudzać wyobraźnię twórców zapewniając jednocześnie wysokiej jakości obrazu 3D jak nigdy dotąd.

„Nasze dziedzictwo najnowocześniejszej technologii wizualnej i 3D łączy w sobie niesamowite wrażenia optyczne, w których szczegółowa tekstura, wysoki kontrast i jasność łączą się tworząc portal do innego świata”.

Ciekawy gadżet, szczególnie dla projektantów 3D już niedługo pojawi się w sprzedaży. Koszt urządzenia to 4 999$.

References: sony