Trends Ideas Business Inspiration Future

PREPI – ratunek dla alergików

Już nie raz pokazywaliśmy, że technologia może pomóc poprawić jakość życia potrzebującym a nawet je ratować.

Tym razem chcielibyśmy pokazać koncept PREPI zaprojektowany dla alergików, dla których kontakt z daną substancją może być śmiertelny. Za projektem stoją Lulu McRoberts oraz Jack Johnston.

PREPI to automatyczny iniektor z epinefryną. Od urządzeń, które są już na rynku różni się wielkością – można je bez problemu schować w kieszeni.

To jednak nie wszystko. PREPI to także urządzenie, które połączone z aplikacją w razie zagrożenia życia zawiadomi służby medyczne, pomoże zlokalizować najbliższą placówkę i powiadomi bliskich.

Jak działa samo urządzenie?

PREPI składa się z dwóch elementów – ‚długopisu’ i etui. W razie potrzeby użytkownik musi jedynie zdjąć nasadkę i przycisnąć urządzenie do uda. Wówczas uruchamiany zostaje napój CO2. Wysokie ciśnienie pozwala wstrzyknąć adrenalinę do ciała. Gdy powietrze się skończy, wbudowana sprężyna bezpiecznie usuwa strzykawkę z ciała pacjenta.

Drugi element to etui. Wyposażony jest m.in w Bluetooth czy czujnik temperatury. Gdy po użyciu PREPI przez użytkownika, a igła zostanie usunięta z ciała, wbudowany fotorezystor prześle powiadomienie push na smartfon użytkownika, by pomóc w celu przekazania go odpowiednim służbom medycznym.

References: tuvie