Trends Ideas Business Inspiration Future

NeuroLeet wyćwiczy Twój mózg

Nieinwazyjna metoda EEG biofeedback (neurofeedback), która – w dużym uproszczeniu – polega na ulepszaniu funkcjonowania mózgu, pracy nad samokontrolą, nauce relaksacji w momencie dużego stresu, koncentracji itp.

Wykorzystywana przez lekarzy w sytuacjach zaburzeń uwagi i koncentracji (także ADHD), zaburzeń snu, stanów lękowych, depresji itp.

Korzystają z niej nawet astronauci NASA.

A metoda polega na obserwowaniu fal mózgowych podczas prostej gry, w którą zaangażowany jest pacjent. Za doprowadzenie do konkretnej, wcześniej ustalonej aktywności mózgu w pożądanym paśmie częstotliwości, otrzymuje on ‚nagrodę’ w postaci punktów. Gdy pacjentowi się nie udaje utrzymać danej częstotliwości przegrywa.

W ten sposób podczas wielokrotnie powtarzanych treningów, ćwiczący jest w stanie wytrenować umiejętność. A ta przynosi efekty np. w poprawie koncentracji, zachowaniu spokoju itp.

InnoCity Ltd postanowiła wykorzystać potencjał metody i stworzyła urządzenie przeznaczone dla gamerów. Choć wydaje się, że każdy mógłby z niego skorzystać.

NeuroLeet śledzi, analizuje i poprawia ich wydajność poznawczą w trakcie gry. Uczy jak zachować koncentrację i pozostać spokojnym w trakcie stresujących rozgrywek.

Na bieżąco dostarcza informacji o falach mózgowych, ale też o stanie fizycznym zawodnika. Rozpoznaje ich rytm i częstotliwość, które mogą wskazywać na dany stan emocjonalny.

NeuroLeet to właściwie nieduże urządzenie, które należy przyczepić do słuchawek gamingowych.

Co się dzieje dalej?

Software w trakcie gry analizuje wzorce mózgowe gracza dostarczając pełen raport o sprawności umysłowej zawodnika, jego mocnych i słabych stronach. Wszystko z pomocą uczących się algorytmów.

Aktualnie NeuroLeet jest w trakcie zbiórki i preorderów. Można zamówić je już teraz w wyjątkowo niskiej cenie 185 euro co stanowi zaledwie połowę ceny.

Przesyłka przewidywana jest na wrzesień 2021.

References: indiegogo & neuroleet