Trends Ideas Business Inspiration Future

Maska, która dba o skórę?

Maseczki. Wszyscy musimy je nosić.

Pomijając czy faktycznie są skuteczne w ochronie przed wirusami, przy okazji stają się źródłem wielu zarazków.

Nie wspominając o problematycznych czy wrażliwych skórach twarzy, które mają teraz wyjątkowo ciężki czas.

Hiszpańska firma PYRATES, mając to na uwadze, stworzyła naturalne maski wielokrotnego użytku (które posiadają niezbędne w tym przypadku certyfikatu EUROFINS i są zgodne z przepisami UE CWA).

Nie tylko zapewniają dobra wymianę powietrza, a jednocześnie pielęgnują skórę.

PYRATEX to maski stworzone z wodorostów z północnego Atlantyku, które następnie przekształcane są w proszek i dalej łączone z włóknem celulozowym (włókna są przetestowane i certyfikowane przez Europejski Instytut Włókienniczy). Dalej materiał mieszany jest z organiczną bawełną (także posiadającą certyfikat GOTS), by w ostatnim etapie zostać zabarwiona naturalnymi barwnikami.

Tak właśnie powstaje tkania, Seacell.

Jak pomagają skórze?

Seacell, dzięki wysokiej zawartości witaminy E, sodu, magnezu i wapnia, posiada właściwości antyoksydacyjne. Jednocześnie „hamuje tworzenie wolnych reaktywnych form tlenu, które powstają w organizmach żywych będących z nim w kontakcie i działają poprzez atakowanie materiału genetycznego komórek”.

Co to właściwie oznacza?

Maska zapewnia korzystne aminokwasy, minerały i witaminy, a w obszarach zetknięcia się ze skórą ją pielęgnują.

Eliminuje wolne rodniki i ma zwalniać proces rozwoju zarazków na powierzchni. W konsekwencji może pomóc ograniczyć powstawanie problemów skórnych, przy jednoczesnej jej pielęgnacji.

references: pyratessmartfabrics