Trends Ideas Business Inspiration Future

Laserowa precyzja odkurzacza Dyson

V15 Detect to jeden z najbardziej zaawansowanych sprzętów firmy. Dzięki – jak twierdzi firma „technologii wykrywania laserowego” – możliwe jest wykrycie nawet najmniejszej ilości kurzu.

V15 Detect jest zaopatrzony w laser diodowy 7,3 mm tuż nad odkurzaną powierzchnią i ustawiony pod kątem 1,5 stopnia, by precyzyjnie pomóc usunąć zanieczyszczenia. Oczywiście, pozycja nie jest przypadkowa – inżynierowie Dyson sprawdzili, że jest najbardziej optymalna dla położenia lasera, który może w niej oświetlić najmniejsze drobinki pyłu.

Tak więc w porównaniu do innych odkurzaczy, które wykorzystują w tym celu ledy, propozycja Dysona jest najlepsza.

Oczywiście, laser to nie wszystko. Jeśli jesteście ciekawy co dokładnie zawiera zasysany kurz, wyświetlacz na ekranie LCD wszystko Wam pokaże. Bo w trakcie sprzątania wykorzystuje wbudowany czujnik piezoelektryczny pozwalający na monitorowanie niewielkich wibracji. Te są przekształcane w sygnały elektryczne i dalej klasyfikowane i sumowane według wielkości pyłu.

Firma uregulowała także poziom ssania w zależności od ilości kurzu. Kiedy więc czujniki wykryją większą koncentrację, odkurzacz zwiększy swoją moc.

Wytrzyma 60 minut ciągłej pracy, jest lekki i łatwy do czyszczenia. Nie zajmuje dużo miejsca, bo wystarczy mu kawałek przestrzeni na ścianie, koniecznie niedaleko gniazdka.

Cena? 700 US$

References: dyson & newatlas