Trends Ideas Business Inspiration Future

Hydraloop

Arthur Valkieser to założyciel firmy Hydraloop, dla którego trudnym do zaakceptowania jest fakt, że ‚ludzie wciąż spłukują toalety cenną wodą’.

Valkieser postanowił samodzielnie zbudować urządzenie, które pozwoliłoby na recycling wody w jego własnym domu. Dalej postawił cel – stworzyć urządzenie, które w znaczący sposób obniża użytkowanie wody bez żadnych kompromisów. Woda musi być czysta a korzystanie z niej komfortowe.

Lata badań i rozwoju poskutkowały stworzeniem Hydraloop – kompaktowego, stylowego, łatwego w obsłudze i stosunkowo niedrogiego urządzenia, które oszczędza nie tylko wodę i emisję ścieków, ale też energię i zmniejsza ślad węglowy.

Hydraloop magazynuje, a następnie czyści i dezynfekuje wodę z łazienek, pralek, umywalek, klimatyzacji. Dalej można ją wykorzystać do spłukiwania toalety, pralek, nawodnienia ogrody czy napełnienia basenu.

Średnio jedno domostwo może zaoszczędzić do 45% wody.

Ale nie tylko. Hydraloop to świetne rozwiązanie także do dużych budynków mieszkalnych, hoteli, przedsiębiorstw itp.

Oszczędzanie wody to ważny powód do rozmów. Nic dziwnego wiec, że rozwiązaniem zainteresował się sam Netflix, które wzięto pod uwagę w dokumencie „Brave Blue World”.

 

References: hydraloop