Trends Ideas Business Inspiration Future

Futurystyczny rower Tesla B.

Gdyby Tesla produkowała elektryczny rower, mógłby wyglądać właśnie jak na zdjęciach. Pomysłodawcą i projektantem jest Kendall Toerner. Stworzył pojazd, który umiejscowić można byłoby między rowerem a bardziej zaawansowanymi pojazdami drogowymi.

Bo taka miałaby być Tesla B. Bezpieczniejsza, wydajna, mniej energochłonna. Naszpikowana czujnikami LiDAR, które skanują całe otoczenie wokół kierowcy, zapewniając mu bezpieczną ‚bańkę’.

Oczywiście, jak Tesla to i elektryczność. Każde koło wyposażone jest w indywidualny silnik tworzący napęd pojazdu. Zamiast szprych w kołach znajdują się amortyzatory pozwalające na płynną jazdę.

Inteligentna kierownica ma wykrywać siłę i intencję użytkownika umożliwiając skręcanie bez jej obracania. Co więcej, Model B ma mieć własną funkcję autopilota, która pozwala sztucznej inteligencji przejąć kontrolę nad pojazdem. Celem jest oczywiście bezpieczniejsza jazda i manewrowanie -rowerem.

Na kierownicy umieszczona jest deska rozdzielcza, która udostępniać ma wszystkie statystyki roweru, ale też umożliwiać nawigację.

Kropką nad i jest oczywiście design. Wyjątkowy i (chyba) godny marce.

References: yankodesign