Trends Ideas Business Inspiration Future

Fotel OTO

Fotel OTO nie jest kolejnym niestandardowym meblem, który być może wpasowałby się w niektóre ciekawe wnętrza.

To miejsce, w którym osoby z zespołem ze spektrum autyzmu w momencie przebodźcowania mogą uspokoić swoje zmysły, zredukować napięcie i zmniejszyć napięcie w ciele.

Wygląd fotela nie jest przypadkowy. Temple Grandin, profesor nauk o zwierzętach na Uniwersytecie w Kolorado sama jest osobą dotkniętą autyzmem. We wczesnych latach młodości często obcowała ze zwierzętami, głównie krowami. To tam miała szansę zapoznać się z maszyną do ściskania bydła, które działało na nie uspokajająco. (a tak swoją drogą, polecamy świetny, biograficzny film „Temple Grandin”).

Znając swoje potrzeby i wiedząc jak ciśnienie i ucisk działają uspokajająco, zaprojektowała maszynę dla jej własnych potrzeb, ale też osób jej podobnych.

Jedyny problem w projekcie polegał na tym, że maszyna wyglądała dość – powiedzmy- technicznie. Może być stygmatyzująca, krępująca.

Audrain Alexia postanowiła rozprawić się tym i zaprojektowała estetyczny fotel, który spełniałby wszystkie wymagania i potrzeby użytkowników.

Półtora roku pracy – projektowania, testowania, spotkań z zespołem edukacyjnym IME Blaina – i powstał fotel OTO.

Recenzje były bardzo pozytywne w związku z czym projekt ma szansę rozwijać się dalej. Spełnia oba wymagania, w pierwszej kolejności pomaga osobom ze spektrum autyzmu, w drugiej jest estetyczny.

Co ciekawe, przeznaczony jest właściwie dla wszystkich, którzy w trudnej chwili potrzebowaliby uspokojenia zmysłów.

„Chwila odosobnienia, introspekcji lub uścisku może być konieczna dla każdego. Osoby z autyzmem mogą dać nam przykład i pomóc uporać się z naszymi słabościami”, jak możemy przeczytać na stronie.

References: audrinalexia