Trends Ideas Business Inspiration Future

Flower Punk. Dokument.

Azuma Makoto, japoński florysta, który za młodych lat zapowiadał się raczej na Punkowca. W swoich pracach eksperymentalnych chce przekraczać granicę sztuki, mody i natury.

W czasach swojej przygody muzycznej, Azuma podjął się pracy na pół etatu w kwiaciarni. To tam zainteresował się ikebana, japońską sztuką aranżacji florystycznych. Czasy jego nauki przypadały na najbardziej awangardowy okres w tej sztuce, najbardziej eksperymentalnej.

To podstawy, które rozwinęły się w wyjątkowe podejście i traktowanie kwiatów. Zamiast obrazów zaczął wystawiać swoje prace. A następnie przekraczać nimi kolejne bariery.

W 2014 roku ramach projektu „Exbotanica” Mazuro wypuścił swoją pracę w kosmos. Rośliny po raz pierwszy miały wkroczyć w nieznane im terytorium.

Kosmos okazał się być niewystarczający. Dalej instalował swoje prace czy drzewo bonsai w oceanie. Zamrażał kompozycje w bryle lodu. Tworzył kwiaty z wykorzystaniem mięsa, ryb i warzyw.

Wyprzedził czasy w branży zakładając w 2002 roku kwiaciarnię z kompozycjami haute couture. Wówczas jeszcze niedoceniony, dziś tworzy projekty dla domów mody.

To tak tytułem wstępu o artyście. Resztę możecie obejrzeć w 30-minutowym dokumencie na kanale The New Yorker.

Azuma Makoto zgromadził wokół siebie florystów, chcących być częścią eksperymentów artysty.

Niektórzy pracują w butiku tworząc indywidualne projekty dla klientów. Inni prowadzą wraz z Makoto eksperymenty kwiatowe dla Azuma Makoto Flower Laboratory. Kolektyw sztuki botanicznej założonym wraz z dobrym kolegą i fotografem dzieł, Shunsuke Shiinoki.

Azuma Makoto umieszcza swoje prace na instagramie.

Możecie zobaczyć też filmy na kanale youtube artysty.