Trends Ideas Business Inspiration Future

Elegancki kompostownik dla Twojej kuchni

Jednym ze sposobów dbania o mniejsze zanieczyszczenie planety jest segregacja śmieci. W domach pod zlewem zamiast jednego znajduje się już kilka worków na śmieci.

Problem stanowią bioodpady. Resztki, które mogą przysparzać nieco kłopotów z powodu ich zapachu. I choć na rynku pojawiły się już pojemniki do tego przeznaczone, problem wciąż pozostaje ten sam – odpady zaczynają ulegać rozkładowi a w konsekwencji wytwarzają nieprzyjemne zapachy.

Smart Airflow stanowi rozwiązanie problemu. To bardzo elegancki kompostownik ze zintegrowanym przepływem powietrza, bo właśnie tu leży problem.

Wraz z przepływem powietrza w pojemniku pojawia się więcej tlenu, co redukuje brzydkie zapachy. Jednak nie do zera, w końcu proces rozkładu nie zatrzymuje się wraz ze zwiększoną ilością tlenu. Dlatego w pojemniku uwzględniono także filtr węglowy.

Jak właściwie działa pojemnik?

Powietrze z otoczenia przepływa przez otwory z dołu kierując się ku górze i wychodząc w tym miejscu na zewnątrz pojemnika.

Ciepłe powietrze, które kieruje się ku górze aktywuje filtr węglowy zapobiegając wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z kompostownika.

Smart Airflow to eleganckie i proste urządzenie stworzone z wytrzymałej stali nierzewnej. Wnętrze wykonane jest z trwałego tworzywa sztucznego, które bardzo łatwo umyć, także w zmywarce.

Wielkość jest praktyczna i dostosowana do warunków kuchennych. Pojemność wynosi 5 litrów.

Producenci zalecają opróżniać kompostownik raz na tydzień.

W tej chwili trwa zbiórka preorderów a cena jeszcze wynosi 49 euro. Dostawa planowana jest na maj 2021.

References: kickstarter