Trends Ideas Business Inspiration Future

E-Bike lekki jak piórko?

Bo właściwie tak można powiedzieć o elektrycznym rowerze, którego waga nie przekracza 26 funtów (blisko 12 kg).

To projekt e-roweru do codziennego użytku, zaprojektowany przez trzykrotnego zwycięzcę Tour The France, którym jest Gregor Lemond.

Zna się na rzeczy, a jego doświadczenie i wiedza zaowocowały w projekt, który ma szansę całkowicie zmienić oblicze i przyszłość tych pojazdów.

Do jego produkcji używany jest niezwykle lekkie i wytrzymałe włókno węglowe, wykorzystane do optymalizacji każdego komponentu włączając w to ramę, błotniki, przedni kosz czy tylni bagażnik.

Co więcej, we współpracy z Munich Composites, opracowano najnowocześniejszy zestaw kołowy z ‚oplotem węglowym z piastami tuningowymi’.

Przednie i tylne światła zasilane są lekkim akumulatorem zainstalowanym na dolnej rurze. A owy akumulator jest częścią systemu Mahle X35 + Smart Ebike zapewniając 45 mil zasięgu, 3 poziomy wspomagania, z prędkością 20 mil na godzinę. Wszystko ze wsparciem 250-watowego silnika tylnej piasty.

Szczegółowe dane techniczne oczywiście na stronie producenta.

Co należy podkreślić to fakt, że oprócz wyjątkowej lekkości roweru, który zapewnić ma przyjemne doświadczenie z jazdy, pomyślano także o designie i kolorystyce. E-Bike dostępny jest w trzech matach: Blanc, Noir i Rosa.

Póki co, pojazd dostępny jest w preorderze za 4500$. Dostawa już w lutym.

References: lemond & electrek