Cognixion One to pierwszy taki zestaw słuchawkowy AR, który może być kontrolowany nie tylko z pomocą poleceń głosowych, ale też umysłu użytkownika.
Zaprojektowany przez neurologów, inżynierów we współpracy z patologami językowymi i profesjonalistami. Wszystko, by pomóc osobom z problemami, by mogły łatwo i sprawnie komunikować się z innymi.
To kompletnie bezprzewodowe rozwiązanie z integracją z popularnym systemem AI zapewnia dostęp do zautomatyzowanych sprzętów domowych, muzyki, gier i wiele innnych.
Posiada wbudowane oprogramowanie do generowania mowy, a także wyświetla tekst na soczewce lustrzanej co pomoże w rozmowie z inymi również w głośnym otoczeniu.
Cognixion One AR połączony jest do sieci 4G przez co użytkownik zawsze i w każdym miejscu ma połączenie ze swoim asystentem AI oraz z usługami w chmurze. Wszystko oczywiście jest bezpieczne, zgodne z przepisami dotyczącymi prywatności.
Teraz może nieco więcej o samej aparaturze.
Cognixion One AR ma wbudowanych 6 nieinwazyjnych, suchych elektrod pasywnych w potylicy, dodatkowo dwa kanały pomocnicze, uziemiające i referencyjne.
Elektrody są jednorazowe i łatwo wymienne.
Działa bez konieczności użycia specjalnego żelu. Możliwe jest łatwe dostosowanie urządzenia do użytkownika z pomocą pasków.
Posiada trzy opcje klawiatury predykcyjnej – QWERTY, ABS, Linotyp.
Jak wspominaliśmy wcześniej, jest zintegrowany z popularnym asystentem AI – TBA. Dodatkowo dostępna jest aplikacja towarzysząca do konfiguracji systemu i zdalnego monitorowania neuronowego.
Więcej danych na stronie producenta.
A teraz chyba najważniejsze – misja Cognixion jest umożliwienie mowy milionom ludzi na świecie dotkniętych zaburzeniami komunikacji. To długodystansowy cel, który zakłada zapewnienie stosunkowo niedrogich i łatwo dostępnych technologii zasilanych przez sztuczną inteligencję (AR).
Pomoże to tym ludziom z większą swobodą i łatwością wejście w interakcje – w szkole, w pracy, podróży, gdziekolwiek.
„Wyobraź sobie świat, w którym istnieją tysiące twórców, naukowców, artystów, inżynierów, twórców zmian, filozofów, takich jak Stephen King, wnoszących wkład w społeczeństwo teraz, gdy mają głos” możemy przeczytać na stronie.
Trzeba przyznać, że to piękna i szlachetna misja i ponownie przykład, że technologie i wielkie serca mogą pomóc w poprawie jakości życia.
Dlaczego ten projekt jest ważny? Zachęcam Was do obejrzenia krótkometrażowego filmu nagrodzonego Oskarem, poruszający kwestię problemów w komunikacji z dzieckiem, które nie mówi – „Silent Child„
References: cognixion