Trends Ideas Business Inspiration Future

Celling. Leginsy EMS.

Jakiś czas temu bardzo modny stał się tzw. trening EMS (Electro Muscle Stimulation). W skrócie, to metoda, która wykorzystuje impulsy elektryczne do wywoływania w określonych partiach ciała skurczy. Oczywiście, nie bolesnych, a takich które mają za zadanie aktywować mięśnie, w tym także mięśnie głębokie.

Efekty treningów mają być lepsze w krótszym czasie porównując do tradycyjnych.

Treningi EMS zyskały wielu zwolenników. Pomijając oczywiście część fizjoterapeutów i trenerów, którzy (być może zasadnie) ich nie polecają.

Dla zwolenników EMS być może mamy dobrą wiadomość.

Na platformie kickstarter pojawił się projekt leginsów ‚Cellings’ wykorzystujących technologię stymulacji mięśni w pożądanych obszarach.

Zostały zaprojektowane tak, by bezpiecznie przewodzić fale stymulujące mięśnie pośladków, nóg i brzucha. Producenci uważają, że efektywność treningu w leginsach Celling może być 4 do 10 razy lepsza.

Noszący mogą wybrać jeden z 15 poziomów stymulacji w zależności od potrzeb.

Wkładki EMS wykonane są m.in. z prasowanych i sztywnych materiałów gąbczastych oraz srebrnej tkaniny, która przewodzi impulsy. Dodatkowo, bardzo łatwo można je wyczyścić. Zasilane oczywiście elektrycznie z pomocą dołączonej do zestawu ładowarki.

W tej chwili projekt jest w fazie zbiórki, ale możesz zamówić je w preorderze za 155$. Przewidywany czas dostawy to kwiecień 2021.

References: kickstarter