Trends Ideas Business Inspiration Future

Agriloops

Aquaponika staje się coraz bardziej zauważalna i wykorzystywana przez inżynierów czy designerów. I choć hodowla tego typu nie jest żadnym wynalazkiem a jedynie zwróceniem się ku tradycji czy historii, aktualnie wydaje się być nowym rozwijającym się trendem.

Zauważyło to już dwóch francuskich inżynierów, Romaind Vandame i Jérémie Gognard, którzy stworzyli Agriloops, czyli hodowlę aquaponiczną w słonej wodzie.

Celem jest dostarczenie najlepszych jakościowo krewetek bez antybiotyków, bez konieczności mrożenia, Francuzom, którzy je wyjątkowo uwielbiają (średnio jedzą ich 120 tys. ton rocznie!).

Agriloops chce dostarczać najlepszej jakości krewetki przy jednoczesnym poszanowaniu natury, a może wykorzystaniu jej naturalnych możliwości. Bo hodowla aquaponiczna zakłada także wykorzystanie i hodowanie roślin na powierzchni.

Farmy mają być oczywiście monitorowane przy użyciu nowoczesnych technologii i optymalizowane tak, by dostarczać jak najwięcej produktów doskonałej jakości. Co w przypadku smakoszy krewetek może być istotne.

References: agriloops.com