Trends Ideas Business Inspiration Future

Rękawica BioLiberty

Utrata siły w dłoniach nie jest rzadką przypadłością. Dotyczy nie tylko osób starszych, ale także tych po przebytych udarach, ze stwardnieniem rozsianym czy reumatyzmem.

BioLiberty to brytyjski startup, według którego szacunków aż 2,5 miliona obywateli UK ma już problem z siłą w rękach.

Start up założony przez czterech studentów inżynierii zaprojektowało i stworzyło rękawice wykorzystujące sztuczną inteligencję, aby zwiększyć siłę chwytu użytkownika.

Nerwy stymulują mięśnie, a rękawice mierzą i rejestrują związaną z tym aktywność elektryczną. Dalej system AI przekształca ten rodzaj chwytu i zamiaru ruchu w siłę umożliwiając tym samym noszącemu łatwiejsze wykonanie zadań.

Studenci zastosowali technologię robotyczną dzięki czemu urządzenie jest bardzo lekkie i eliminuje potrzebę stosowania ciężkich silników czy przewodów.

Jak to zwykle bywa przy takich urządzeniach, możliwe jest jego podłączenie do dedykowanej platformy. Tam możliwe jest odbycie ‚cyfrowej terapii’ – ćwiczeń fizjoterapeutycznych,które mogą pomóc we wzmocnieniu dłoni.

Zawsze chętnie będziemy dzielili się takimi projektami. Technologia, odpowiednio wykorzystana, może w istotny sposób poprawić jakość życia wielu ludziom na całym świecie.

References: springwise & bioliberty